Bezpieczeństwo danych w sieci i zagrożenia pedofilią (inny punkt widzenia)
Bezpieczeństwo danych w sieci i zagrożenia pedofilią (inny punkt widzenia)

Przedstawiciele ponad 600 placówek edukacyjnych w Polsce wzięło udział w webinarium na żywo oraz offline poświęconym pedofilii w sieci.

Po tym webinarze zetknęliśmy się ze słowami krytyki, w których m.in. środowisko wabików – zarzuciło nam, iż zbyt lakonicznie spojrzeliśmy na niektóre problemy, w tym stygmatyzację rodzin pedofili, których personalia zostają ujawnione, traumę jaką przechodzą same wabiki po licznych kontaktach z pedofilami, balansowanie na granicy prawa przez łowców pedofilii.

Skłoniło to nas do ponownego spojrzenia na omawiane problemy i ponowne zaproszenie nauczycieli, którzy będą mogli uzyskać nową wiedzę, inne i nieco szersze spojrzenie na problem zagrożeń dewiacji seksualnych w sieci - ale także na problem wycieku danych z Internetu w szerszym aspekcie.

Dowiecie się, jaki wpływ mogą mieć wspomniane kontakty nie tylko na dziecko, ale i… osoby dorosłe?

Dowiecie się, jak wygląda przygotowanie do „wabienia”?

Czy każdy może stać się „wabikiem w sieci”?

Czy organizacje typu „łowcy pedofilii” to dobre instytucje, do których rodzicie i nauczyciele powinny zwracać się w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia, iż dziecko zostało dotknięte problemem?

W drugiej części webinaru poruszymy temat informatycznego bezpieczeństwa w sieci.

Dowiecie się czym jest tzw. „biały wywiad”?

Jak wyciekają dane osób nieletnich i jak łatwo takie dane pozyskać (nie tylko ze strony pedofilii, ale znacznie groźniejszych grup przestępczych)?

Wiedzą z Państwem dzielić się będą:

· Roksana Wojnowska - Wychowawca przedszkolny dzieci z dodatkowymi potrzebami edukacyjnymi oraz niepełnosprawnościami, doświadczenie w pracy wolontariackiej na pozycji "Wabika" w jednej z polskich organizacji oraz dwóch angielskich

· Paulina Zendran - Mama na pełnym etacie 3 dzieci w tym syna z autyzmem. Była viceprezes oraz członek Rady Zarządu Fundacji ECPU. Doświadczenie w pracy wabika w dwóch organizacjach w Polsce

· Artur Bąkrowski – specjalista informatyk w jednej z dużych korporacji międzynarodowych

· Piotr Wężyk – informatyk, specjalista sieci, elektronik, zajmujący się m.in. wyciekami danych

Udział w szkoleniu jest darmowy - a jedynie uzyskanie certyfikatu (zaświadczenia o ukończeniu kursu) podlega opłacie za wystawienie - 40 zł

Aby zapisać się na kurs wypełnij formularz zgłoszeniowy:

https://cent.org.pl/zapisz/?idf=pedo2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top Skip to content