Darmowy webinar pt. Bezpieczeństwo danych w sieci i zagrożenia pedofilią (inny punkt widzenia)
Darmowy webinar pt. Bezpieczeństwo danych w sieci i zagrożenia pedofilią (inny punkt widzenia)

Dziękujemy Państwu za tak dużą frekwencję podczas drugiego webinaru poruszającego kwestie pedofilii, a także bezpieczeństwa Naszego i Naszych dzieci w sieci - łącznie do wzięcia udziału w szkoleniu zapisało się ponad 230 osób.

Pierwsze spotkanie na żywo niestety nie doszło do skutku z powodu problemów technicznych (za co przepraszamy). Po rozwiązaniu wszystkich problemów natury technicznej odbył się kolejny LIVE, który przebiegł już bez zarzutów, co pozwoliło wystąpić wszystkim prelegentom i nagrać dla Państwa cały webinar.

Tak jak wspominaliśmy w poprzednim wpisie, to szkolenie było odpowiedzią na słowa krytyki ze strony środowiska związanego niegdyś z łowcami pedofili, dlatego tym razem nie podeszliśmy bezkrytycznie do tego tematu.

Pierwszą część szkolenia przeprowadziły Panie Roksana Wojnowska i Paulina Zendran, które aktywnie działały jako tzw. "wabiki" w organizacjach "łowców", jak i na własną rękę. Tym razem nie zabrakło dociekliwych pytań prowadzącego, dzięki którym kwestie stygmatyzacji rodzin podejrzanych, a także jakości działań grup "łowców" zostały dogłębniej wyjaśnione. W tej części poruszyliśmy również temat samych działań w charakterze "wabika", a także niebezpieczeństw jakie czekają na osoby, które się tym zajmują.

Kolejna część webinaru to przedstawienie tematu cyberbezpieczeństwa w otaczającym Nas dzisiaj świecie cyfrowym, który przenika do Naszego życia w każdej jego dziedzinie. Panowie Piotr Wężyk i Artur Bąkrowski - informatycy z zamiłowaniem do kwestii cyberbezpieczeństwa, poruszyli tematy:
-"białego wywiadu" i jego wykorzystania przez instytucje, a także przestępców
-niebezpieczeństw jakie niosą za sobą nowoczesne urządzenia
-kontroli rodzicielskiej
-wycieków danych, a także kwestie informacji zawartych w metadanych pospolitych plików

Tutaj również nie zabrakło pytań od prowadzącego, dzięki którym doprecyzowaliśmy pewne kwestie. Panowie na pewno pojawią się jeszcze u Nas przy okazji kolejnych webinarów dotyczących tematów związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Dostęp do webinaru jest całkowicie darmowy, dlatego możecie Państwo go odtworzyć w serwisie YouTube, wchodząc w link: https://www.youtube.com/watch?v=ulD86e7vaxs&fbclid=IwAR2RDoKQCKZhRenJo9UqSZ-02-m6ybNAc_lzLHbsK3qorvLWWuzfChg3GbM

Zapraszamy do komentowania i udostępniania materiału. Już niedługo podejmiemy się kolejnych tematów, dlatego warto obserwować Nasz profil na Facebook, żeby nie przeoczyć kolejnych webinarów: https://www.facebook.com/CENTCentrumDoskonaleniaNauczycieli/

Pozdrawiamy i do usłyszenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top Skip to content