Internetowe zagrożenia pedofilią
Internetowe zagrożenia pedofilią

Panel dyskusyjny na temat zagrożenia pedofilią w sieci.

W świecie internetowym na dzieci i młodzież czyha wiele zagrożeń. Najniebezpieczniejszym jest pedofilia, nie tylko ze strony osób zaburzonych, ale także ze strony osób znanych i opiniotwórczych.

Zaprezentujemy, w jaki sposób dzieci wciągane są w niebezpieczne dla nich relacje z pedofilami i jak im zapobiegać.

Nasi eksperci:

Alex Hunter – założyciel i szef Fundacji ECPU Polska Łowcy Pedofili;

dr hab. Tomasz Oczkowski – specjalista prawa karnego, Profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu;

ANA DECOY – współpracująca z Fundacją ECPU Polska specjalistka zajmująca się tropieniem i wabieniem osób stanowiących zagrożenie dla dzieci;

mgr Elżbieta Kuleszko – psycholog i psychotraumatolog, Kierownik Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów przy Sądzie Okręgowym w Toruniu.

Pokażemy autentyczne przypadki prób wciągnięcia dzieci w relacje z pedofilem. Zobaczycie zdjęcia, filmy, treści rozmów zebrane podczas namierzania osób próbujących skłonić dzieci do zachowań seksualnych. Były wykorzystywane przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości, jako materiał dowodowy przeciwko pedofilom.

Prezentowane treści przeznaczone są wyłącznie dla pedagogów w celu prewencyjnym. Mają one ułatwić nauczycielom przekazanie tej wiedzy rodzicom, aby ci wiedzieli, jakie zagrożenia czyhają na ich dzieci i jak je mogą chronić.

Karnista, dr hab. Tomasz Oczkowski przekaże Państwu cenne informacje na temat prawidłowego zabezpieczenia dowodów, natomiast psycholg Elżbieta Kuleszko, jak rozmawiać z dzieckiem, gdy istnieje podejrzenie, że padło ono ofiarą dewianta, lub gdy zachodzi prawdopodobieństwo, że nastąpiła próba wymuszenia na dziecku niebezpiecznych dla niego zachowań.

Spotkanie poprowadzi Roman Peczka – dyrektor Centrum Edukacji Nowych Technologii.

Czas trwania panelu 2,5 godziny – na żywo.

Uczestnictwo w spotkaniu jest BEZPŁATNE!

W pierwszej wykładowej części panelu zabiorą głos nasi eksperci, natomiast druga przewidziana jest na dyskusję uczestników z nimi.

Uczestnicy panelu otrzymają podpisane przez ekspertów zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.

Centrum Edukacji Nowych Technologii jest akredytowanym przez Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty niepublicznym ośrodkiem doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Zapisz się już dziś!

https://cent.org.pl/zapisz/?idf=pedo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top Skip to content