Nowoczesne metody profilaktyki uzależnień wśród młodzieży
Nowoczesne metody profilaktyki uzależnień wśród młodzieży

Data szkolenia: 22 marca 2024, w godzinach 17:00 - 18:30

Webinar poświęcony technicznym urządzeniom wspomagającym pracę terapeutów, pedagogów, specjalistów przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu i narkotyków.

Aktualnie wiele instytucji, w tym policja, służby municypalne, szkoły jazdy i wiele innych, korzysta w działaniach profilaktycznych m.in. z alkogogli oraz narkogogli. Omówimy rodzaje tych urządzeń, ich działanie i przydatność w pracy edukacyjnej (przykładowe zajęcia, ćwiczenia itp.)

Kolejnym urządzeniem profilaktycznym, które zademonstrujemy i omówimy będzie multimedialna walizka NarkoProfiSet demonstrująca wpływ bardzo wielu środków odurzających na organizm człowieka, a także zawierająca akcesoria, których obecność w otoczeniu młodego człowieka może świadczyć o uwikłaniu w problem zażywania, albo i wprowadzania do obrotu uzależniających środków psychoaktywnych.

Nowoczesne rozwiązania multimedialne pozwalają lepiej oddziaływać na wyobraźnię młodych ludzi, ale także pozwala rodzicom, opiekunom jak osobom odpowiedzialnym za profilaktykę lepiej i wcześniej diagnozować zagrożenia.

Ta część webinaru będzie prowadzona na żywo, toteż zainteresowani uczestnicy mogą zadawać pytania i uczestniczyć w dyskusji.

W drugiej części webinaru udostępnimy uczestnikom szkolenia doskonałe, gotowe prelekcje do wykorzystania w pracy z młodzieżą w firmie video. Każda z prelekcji dotyczy innego problemu związanego z uzależnieniami (alkohol, dopalacze, nikotyna i e-papierosy, a nawet energetyki).

Prelekcje te - w bardzo lekkiej i przystępnej formie, prowadzi znany popularyzator nauk medycznych, dr Marek Jurgowiak, wykładowca Collegium Medicum UMK.

Nagrania prelekcji będą udostępnione w formie linków do plików audio-video. Można z nich będzie korzystać dowolną ilość razy w ramach profilaktyki uzależnień.

Każdy chętny uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat potwierdzający udział w kursie – CENT posiada akredytację Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty.

Cena szkolenia: 75 zł

Certyfikat/zaświadczenie z udziału w szkoleniu: dla chętnych - opłata 40 zł

Warunki techniczne

Usługa szkoleniowa prowadzona w formie zdalnej - kontakt w ramach telekonferencji z użyciem komunikatora ZOOM – polecamy założenie konta na tej platformie, żeby uniknąć problemów technicznych. Link do webinaru zostanie wysłany drogą mailową po rejestracji i wniesieniu opłaty za szkolenie (jeżeli mail nie dotarł prosimy o sprawdzenie folderu SPAM)

Rejestracji można dokonywać wchodząc w link poniżej - po zakończeniu rejestracji na adres mailowy zostanie wysłana informacja w jaki sposób dokonać opłaty za szkolenie.

https://cent.org.pl/zapisz/?idf=Profi24

*Liczba miejsc (ograniczona, maks 75 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, w razie przekroczenia liczby chętnych wyznaczony zostanie kolejny termin).

Zapraszamy do zapisów!

Nr. konta do wpłat (w tytule proszę podać nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika):
PL 15 1090 2590 0000 0001 5197 6223

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top Skip to content