Czas Sztucznej Inteligencji! Nadciąga nowa rzeczywistość w edukacji – webinar
Czas Sztucznej Inteligencji! Nadciąga nowa rzeczywistość w edukacji – webinar

Sztuczna Inteligencja (Artificial intelligence) – AI z pewnością zrewolucjonizuje wkrótce wiele aspektów związanych z edukacją i kształceniem dzieci i młodzieży. Od kilku lat aplikacje AI stają się coraz popularniejsze, dostępniejsze i… coraz precyzyjniej naśladują działania człowieka.

Sztuczna inteligencja napisze wypracowanie za ucznia. Odrobi zadanie domowe z angielskiego. Napisze program na informatykę, ale też może namalować obrazek na dowolny temat, wykorzystując wskazaną technikę albo... nienaganną polszczyzną opisać walory krajoznawcze Tatr na geografię. Dzieci, młodzież i w końcu studenci wykorzystuję sztuczną inteligencję, żeby "oszukać" system nauczania.

Ale czy właśnie słowo "oszukać" jest w tym kontekście poprawne? Czy faktycznie mamy do czynienia z "oszustwem" czy nowym kierunkiem symbiozy człowieka z inteligencją opartą o wirtualne sieci neuronowe!?

Nauczyciele - przyszedł na Was czas - czas by zmierzyć się ze Sztuczną Inteligencją!

O co chodzi z tą Inteligencją na dodatek "sztuczną"?

W sieci mnożą się aplikacje ze swobodnym dostępem z poziomu przeglądarki. Wiele jest też aplikacji, które wymagają instalacji softu na komputerze lokalnym. Mimo, iż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, wiele bardzo popularnych aplikacji sieci społecznościowych od dawna korzysta z wtyczek do AI. Najpopularniejszą w tych zastosowaniach technologią jest choćby rozpoznawanie twarzy i przypisanie jej do konkretnej osoby. Ale to zaledwie czubeczek lodowej góry zastosowań, które z miesiąca na miesiąc pęcznieją...

Jak nauczyciel może wykorzystać sztuczną inteligencję do pracy z uczniami? Jak sobie poradzić z robotyzacją? Na te i wiele  innych pytań odpowiemy podczas webinaru poświęconego sztucznej inteligencji. Zapisz się już dzisiaj - wybierając dogodny dla siebie termin.

Pierwszy termin webinaru już w poniedziałek 06.02.2023 r. o godzinie 17:00.

Nasi specjaliści:

dr Paweł Popielarski - wykładowca z Katedry Fizyki UKW w Bydgoszczy wyjaśni, jak powstała, jak działa oraz jak rozumieć Sztuczną Inteligencję.
dr Lidia Mosińska przybliży metodykę pracy ze Sztuczną Inteligencją na poziomie szkoły podstawowej i średniej – wykorzystania na zajęciach różnych przedmiotów, w tym humanistycznych.
Socjolog Marcin Centkowski opowie o socjologicznych aspektach wpływu AI na możliwe kierunki rozwoju edukacji, oddziaływania AI na zachowania społeczne.
dr hab. adw. Konrad Zacharzewski – profesor Akademii Leona Koźmińskiego, Kierownik Katedry Prawa Handlowego i Rynku Kapitałowego w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Przez wiele lat związany z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu- aspekty prawne – kiedy kończy się praca ucznia, a zaczyna maszyny? Czy to plagiat, czy sprytne wykorzystanie technologii? Zabronić czy wspierać? Czy prawo nadąża za rozwojem technologii?


Pokażemy też jak w praktyce nauczyciel może korzystać w codziennej pracy ze Sztucznej Inteligencji, jak może swoje zajęcia uczynić ciekawszymi?

Kolejne terminy webinarów:

Na termin 4 (28 lutego) w szczególności zapraszamy wykładowców akademickich - skupimy naszą uwagę na dogłębniejszym wyjaśnieniu technologii i możliwości wykorzystania jej na poziomie akademickim, a także skutkach wykorzystywania AI w pracach dyplomowych (licencjackich, magisterskich itp).

Liczba miejsc jest ograniczona. Z jednego linku można skorzystać tylko jeden raz. Zapisy następują przez formularz. W przypadku zapisania większej liczby osób, prosimy o kontakt na adres biuro@cent.org.pl.

Link do spotkania online zostanie wysłany na adres e-mail podany w formularzu wraz ze wszystkimi informacjami. W razie pytań, prosimy o kontakt na adres biuro@cent.org.pl.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego szkolenia? Śledź wydarzenie na Facebooku! https://www.facebook.com/events/905965700546748/?ref=newsfeed

FAQ

Czy te 4 terminy to kolejne cykle?

Nie, każde spotkanie to ten sam wykład

Czy trzeba podawać dane do faktury?

Nie trzeba

Na jakiej platformie będzie ten webinar?

Na platformie ZOOM.

Kiedy dostanę linka do spotkania?

Link do spotkania będzie wysłany przed spotkaniem na adres mailowy podany w formularzu.

Czy muszę mieć kamerę i mikrofon?

Nie. Będziemy prosić każdego uczestnika o wyłączenie kamarek i mikrofonów.

Jak zadawać pytania podczas webinaru specjalistom?

Pytania będą zadawane na czacie podczas spotkania.

Czy otrzymam zaświadczenie o ukończeniu szkolenia?

Tak.

Kto wyda to zaświadczenie?

Centrum Edukacji Nowych Technologii "CENT" akredytowana niepubliczna placówka edukująca nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top Skip to content