Trwają szkolenia Laboratoria Przyszłości
Trwają szkolenia Laboratoria Przyszłości

W kameralnej atmosferze

Trwają nasze szkolenia z różnych zagadnień dotyczących programu Laboratoria Przyszłości.

Nauczycieli najbardziej interesuje problematyka druku 3D, obsługi drukarek, przygotowania modeli do wydrukowania, tworzenia projektu od podstaw.

Zupełnie nowym zagadnieniem w szkołach jest programowanie i praktyczne wykorzystywanie mikrokontrolerów. Czym są? Jak je wykorzystać w pracy z uczniami?

Przygotowaliśmy świetną zabawę z użyciem mikrokontrolera, którą nauczyciele mogą wykorzystać podczas zabawy andrzejkowej. Mikrokontroler steruje silniczkiem, na który mocujemy tarczę z imionami dziewcząt lub chłopców. Mikrokontroler losuje moment, w którym silniczek się zatrzymuje i wskazuje imię przyszłej wybranki losu 🙂

Oprócz mikrokontrolerów i drukarek 3D proponujemy szkolenie z budowania i programowania robotów, wykorzystania sprzętu do realizacji nagrań video (montaż video, obsługa aparatów i kamer), a także różnorodnych aspektów wykorzystania wirtualnej jak i rozszerzonej rzeczywistości w dydaktyce niemal wszystkich przedmiotów nauczania.

Zapraszamy na spotkania stacjonarne w naszej siedzibie, ale także możliwym jest zorganizowanie szkoleń wyjazdowych - w placówkach zainteresowanych wdrożeniem programu z zastosowaniem sprzętu jaki posiada szkoła.

Najprostszą formą doskonalenia są oczywiście webinaria online, na które zapraszamy nauczycieli z całej Polski.

Zapewniamy dogodne terminy szkoleń i dostosowanie programu szkoleniowego do oczekiwań grona pedagogicznego.

Ukończenie szkolenia dokumentowane jest oczywiście zaświadczeniem naszego Centrum, akredytowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Zapraszamy do współpracy.

Scroll to Top Skip to content